arrow

HISTORIEHistorie skupiny

Posunutím stránky odhalíte časovou osu

Sorry, your browser does not support inline SVG.

1984

Kapela hrála v současné sestavě již od roku 1984 pod původním názvem DOGMA ART. V té době byla zaměřena především na tvorbu 70. - 80. let světoznámých rockových skupin DEEP PURPLE, URIAH HEEP, BLACK SABATH, LED ZEPPELLIN, JETHRO TULL a jiných a částečně i na vlastní tvorbu.

1987

V r.1987 odchází klávesista s bubeníkem ke skupině TAXI kytaristy Miloše Makovského, která se zaměřuje výhradně na vlastní repertoár.

1988

V roce 1988 se přeměnila sestava a kapela se vrací k vlastní tvorbě pod vlivem nové heavymetalové vlny z Anglie.

1999

Obnovení činnosti souboru vzniká v létě roku 1999 na iniciativu bubeníka Mirka Kerna při příležitosti oslav 20letého výročí vzniku skupiny DOGMA ART. Kapela vystupuje především v rockových klubech, na soukromých akcích, motosrazech a revivalových festivalech. Repertoár tvoří nejúspěšnější skladby DEEP PURPLE z období 1968-1984.

2005

V létě 2005 proběhla změna v obsazení kapely na postu klávesových nástrojů. Borek Nedorost odchází do kapely Petra Bendeho a nahrazuje ho Jirka Jaroš.

2007

Změna na postu klávesových nástrojů. Jirka Jaroš odchází do Luhačovic za horentnějšími honoráři. Přichází Jarek Bednář a s ním i nové HAMMONDY.

his1

DOGMA ART - na základně v Brně-Tuřanech
Vlevo nahoře: Pavel Fuksa (kytara), Jarek Rakušan (baskytara), Laďa Hlavín (zpěv), Mirek Kern (bicí), Laďa Škaroupka (zpěv, kytara); Vlevo dole: Borek Nedorost (klávesy), Zdenek Němeček (flétna, zpěv)

his2

DEEP PURPLE REVIVAL BRNO - JAZZCLUB BARBORKA v Brně, ul.Veveří 21
Zleva: Borek Nedorost (klávesy), Mirek Kern (bicí), Vlamidír Trojek (kytara), Jarek Rakušan (baskytara), Laďa "Gillan"Hlavín (zpěv)

his3

DEEP PURPLE REVIVAL BRNO - BIGBÍT RESTAURANT BRNO, ul.Slovákova 10
Zleva: Jiří Jaroš (klávesy), Laďa"Gillan"Hlavín (zpěv), Jarek Rakušan (baskytara), Mirek Kern (bicí), Vladimír Trojek (kytara)

his4

Zleva: Jarek Bednář (klávesy), Jarek Rakušan (baskytara), Laďa"Gillan"Hlavín (zpěv), Vlamidír Trojek (kytara), Mirek Kern (bicí)